TasarıMarka - Adres: Ertuğrul Mah. 133.Sok. Görkemevleri D Blok Nilüfer / Bursa Tel: 0532 4030538 E-Posta: info@tasarimarka.com

tasarıMarka - Tasarım ve Marka Danışmanlığı

Fujifilm’den Orta Format Aynasız Makine!

Fujifilm, Photokina’da merakla beklenen yeni orta format aynasız modeli GFX 50S’yi tanıttı. Fujifilm X serisi aynasız fotoğraf makineleri ile geçtiğimiz yıllarda yakaladığı başarılı satış hedeflerini bu kez bir basamak yukarı taşıyarak profesyonel kullanıcıların da dikkatini çekmeyi başardı.


Fujifilm X serisi aynasız modellerinde bilindiği gibi APS-C sensör formatını kullanıyordu. Yeni aynasız GFX 50S modelinde ise 43.8×32.9mm boyutunda orta format bir sensör kullanılıyor. Yeni sensör full frame modellere göre 1.7 kat ve APS-C sensör kullanan modellere göre 4 kat daha büyük.

Yeni orta format aynasız GFX 50S, 51.4MP’lik CMOS sensöre sahip. İlginç bir şekilde bu modelde 4.3, 3:2, 1:1, 4:5, 6:7, 6:17 gibi farklı görüntü açıları kullanılabiliyor. Güçlü bir görüntü işlemci olan X-Processor Pro kullanan makine bu sayede yüksek performans elde edebiliyor.


Fujifilm GFX 50S, yeni ve farklı bir gövde yapısına sahip. Yeni tasarımda EVF vizör eğer istenirse ekstra satın alınabiliyor ve kolayca makineye takılabiliyor. Makine yeni G bayonet sistemi ile yine yeni duyurulan GF objektifleri kullanabiliyor. Makine ile birlikte 6 yeni objektif de duyuruldu.. GFX 50S 23.0000 TL fiyatla satışta bulunuyor.

No Comments

Post a Comment